image

Arduino Micro

Arduino to prawdopodobnie najchętniej kupowana platforma programistyczna na świecie. Wystarczy zaprogramować mikrokontroler, podłączyć osprzęt zewnętrzny i gotowe – możemy uruchomić nasz projekt. Prosta obsługa umożliwiająca szybkie prototypowanie i uruchamianie projektów to kluczowe zalety, które sprawiają, że Arduino jest popularnie wykorzystywane przez początkujących elektroników chcących poznać tajniki programowania oraz zawodowych konstruktorów aplikacji embedded. Jednym z najlepszych sposobów na rozpoczęcie przygody z Arduino, jest nabycie zestawu startowego, zawierającego wszystkie niezbędne elementy do wykonania praktycznych ćwiczeń. Prezentowane zestawy startowe to znakomita oferta dla przyszłych inżynierów, a także zawodowych elektroników, którzy po wielu latach doświadczenia z analogowymi i cyfrowymi układami scalonymi, chcą w prosty sposób nauczyć się programowania mikrokontrolerów, zaczynając od niezbędnych podstaw. 

Zestaw FORBOT Mistrz Arduino

Twórcy portalu FORBOT stworzyli zestaw startowy dedykowany pod autorski, dwuczęściowy kurs Arduino. W zestawie znajduje się oryginalna płytka Arduino Uno R3 wyposażona w 8-bitowy mikrokontroler AVR Atmega 328, elementy montażowe, płytka stykowa z przewodami, zasilacz 12V, bateria 9V, przyrządy półprzewodnikowe, klawiatura, przyciski, miniaturowe serwo, moduły wyświetlaczy, przewód USB oraz gadżety w postaci długopisu, podkładki pod mysz komputerową i otwieracz do butelek. Materiał kursu skorelowanego z zestawem FORBOT obejmuje takie zagadnienia, jak specyfikacja płytki Arduino Uno, uruchomienie środowiska Arduino wraz z podstawami programowania, interfejs UART oraz współpraca płytki bazowej Arduino z urządzeniami zewnętrznymi. W trakcie kursu użytkownik rozwija swoje umiejętności z zakresu obsługi i projektowania programowalnych urządzeń elektronicznych, takich jak np. sterownik napędu kolejki elektrycznej, system pomiarowy do monitorowania warunków środowiskowych, a także mikrosieci komunikacji bezprzewodowej.

DFRobot Beginner Kit – zestaw dla początkujących użytkowników Arduino v3.0

Firma DFRobot słynąca z wysokiej jakości czujników pomiarowych i elementów do tworzenia projektów IoT również wyszła naprzeciw oczekiwaniom początkujących elektroników i programistów. Zestaw Beginner Kit umożliwia zrealizowanie 15 projektów opisanych w przystępny i szczegółowy sposób w dołączonej instrukcji, wraz ze wskazówkami pomagającymi wyeliminować potencjalne błędy mogące wystąpić podczas tworzenia i uruchamiania projektów. W skład elementów znajdujących się w zestawie wchodzą m.in. diody LED, nadajnik i odbiornik fal podczerwonych, miniaturowe serwo, silnik elektryczny, a także płytka stykowa wraz z przewodami. Dzięki temu łatwo możemy zbudować różne ciekawe projekty, których tworzenie obejmuje także proces pisania kodu źródłowego programu – od sterowania diodą LED, aż po sterowniki napędów elektrycznych i inne aplikacje o zwiększonym stopniu rozbudowy. Zestaw Beginner Kit obejmuje także płytkę DFRduino Uno R3, która jest całkowicie zgodna z oryginalną płytką od Arduino oraz ma licencję zgodności.

Grove – StarterKit v3 – pakiet startowy dla Arduino PL

Firma Seeed Studio przygotowała już trzecią wersję zestawu Grove StarterKit. Cechą charakterystyczną, która wyróżnia ten zestaw spośród innych zestawów startowych dostępnych na rynku, jest funkcja łączenia ze sobą podzespołów w sposób modułowy za pomocą złączy zatrzaskowych, bez wymaganej umiejętności lutowania (aczkolwiek jest ona bardzo przydatna, zwłaszcza dla elektroników), co bardzo korzystnie wpływa na oszczędność czasu przy prototypowaniu projektów. W zestawie znajdują się m.in. czujniki, przyciski, diody LED, przekaźnik elektromechaniczny, sygnalizator elektromagnetyczny, wyświetlacz LCD, serwomechanizm, a także ekspander Base Shield, który umożliwia podłączenie wielu modułów do pojedynczej płytki Arduino. W zestawie znajduje się zestaw instrukcji objaśniających krok po kroku przykładowe programy wchodzące w skład projektów. Do uruchomienia wymagane jest dokupienie głównego modułu Arduino Uno R3 lub innego, którego specyfikacja sprzętowa jest zgodna z modułem oryginalnym i jest zatwierdzona licencją Arduino CC.

SparkFun Inventor’s Kit – v4.0 + książka

Zestaw startowy od SparkFun Electronics to znakomita propozycja dla początkujących elektroników chcących poznać proces programowania i uruchamiania aplikacji na Arduino. W zestawie znajdują się elementy, za pomocą których użytkownik może zbudować pięć różnych projektów obejmujących łącznie 16 projektów urządzeń – od migającej diody LED po autonomicznego robota. Ponadto, zestaw obejmuje książkę zawierającą opisy i ilustracje obrazujące schematy obwodów wraz z opisem funkcjonowania i kodem programu, indywidualnie do każdego projektu. Twórcy zestawu zadbali o to, aby ten zestaw startowy był przyjazny w obsłudze dla użytkowników bez jakiegokolwiek wcześniejszego doświadczenia praktycznego z elektroniką. Zawartość elementów zestawu Inventor’s Kit obejmuje m.in. moduł RedBoard, który jest w pełni zgodny z oryginalnym modułem Arduino Uno R3, przewód połączeniowy USB, instrukcję obsługi, płytkę stykową z przewodami, wyświetlacz LCD, diody LED, serwo modelarskie, sygnalizator elektroakustyczny, sterownik dwukanałowy, rezystory i przyciski. Całość zapakowana w walizkę z solidnego tworzywa sztucznego.